Reklama
Reklama
Reklama
Alumetal otworzył rozbudowany zakład w Gorzycach PDF Drukuj Email
Źródło: Alumetal   
11/10/2018 15:32
alumetal logoZ udziałem przedstawicieli władz lokalnych i Grupy Alumetal, pracowników spółki, przedstawicieli jej kooperantów oraz mieszkańców Gorzyc, 4 października br. uroczyście zaprezentowano nową inwestycję Grupy Alumetal w zakładzie produkcyjnym w Gorzycach.

Najnowszym projektem Alumetalu jest rozbudowa zakładu produkcji stopów wstępnych, czyli tak zwanych zapraw aluminiowych.

Korzystając z wieloletniego doświadczenia zdobytego w zakładzie w Gorzycach, gdzie w roku 2013 uruchomiono linię do produkcji stopów wstępnych w postaci wafli,  zdecydowano o dalszym roz-woju tego zakładu. Celem inwestycji o wartości ok 60 mln zł jest zwiększenie zdolności produkcyjnych w zakresie  stopów wstępnych z 8 tys. ton rocznie do około 20 tys. ton rocznie oraz wejście do elitarnego grona najbardziej zaawansowanych technologicznie producentów zapraw, którzy produkują je nie tylko w postaci wafli, ale również w postaci drutu.
Alumetal 1
Powyższa inwestycja jest elementem strategii dywersyfikacji produktowej oraz portfela klientów. Stopy wstępne używane są nie tylko w branży motoryzacyjnej, która jest głównym rynkiem zbytu Alumetalu, ale także w wielu innych branżach związanych z przetwarzaniem aluminium.

Podczas uroczystości, która zakończyła się symbolicznym przecięciem wstęgi podkreślano, iż kolejna inwestycja Alumetalu przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarczego i społecznego regionu, bowiem spółka jest aktywnym uczestnikiem życia lokalnej społeczności wspomagając m.in szkolnictwo zawodowe, klasę patronacką w Zespole Szkół Technicznych w Gorzycach i fundując stypendia, a także wspierając inne lokalne organizacje i instytucje.

Grupa Alumetal posiada obecnie moce produkcyjne o zdolności 250 tys. ton rocznie na które składają się zakłady produkcji wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych w Kętach, Gorzycach, Nowej Soli oraz węgierskim Komarom i jest jednym z trzech największych producentów w tej dziedzinie w Europie.