Reklama
Reklama
Reklama
FEV Polska otwiera biuro w Poznaniu PDF Drukuj Email
Źródło: Urząd Miasta Poznań   
10/10/2018 12:05
logo FEV_1Nowe miejsca pracy czekają w Poznaniu na wysoko wykwalifikowanych inżynierów, chcących projektować układy napędowe samochodów przyszłości.

FEV Polska Sp. z o.o. jest częścią FEV Group - międzynarodowej firmy badawczo-rozwojowej, od 40 lat wspierającej czołowych producentów pojazdów osobowych, ciężarowych oraz innych środków transportu jak chociażby producentów lokomotyw czy statków.

Specjalizuje się w kompleksowym projektowaniu, badaniu i rozwoju całych układów napędowych: spalinowych, hybrydowych oraz elektrycznych. Rozwija także oprogramowanie sterujące pracą jednostki napędowej (silnika, skrzyni biegów, baterii) oraz zaawansowane systemy wspierające kierowcę (Advanced Driver Assistance System - ADAS). Dostarcza kompletne systemy pomiarowe wraz z oprogramowaniem do badania układów napędowych, symulujące najróżniejsze warunki atmosferyczne i profile obciążenia jednostki napędowej.

Od momentu powstania FEV nieustannie mierzy się z wyzwaniami i opracowuje rozwiązania, dzięki którym układy napędowe są bardziej wydajne, a motoryzacja bezpieczniejsza i bardziej ekologiczna. Poniżej kilka przykładowych rozwiązań, które na przestrzeni historii działalności firmy w branży motoryzacyjnej, wprowadził zespół FEV lub w znaczącym stopniu uczestniczył w ich wczesnym rozwoju:
  • Trójfunkcyjny konwerter katalityczny - TWC (ang. Three Way Catalyst)
  • System sterowania zmiennymi fazami rozrządu - VVC (ang. Variable Valve Control)
  • Wtryskiwacz piezoelektryczny układu typu Common Rail (ang. Piezoelectrically Controlled Common Rail Injectors)
  • Filtr cząstek stałych - DPF (ang. Diesel Particulate Filter)
  • Korbowód zapewniający zmienny stopień sprężania silnika - VCR (ang. Connecting Rod with Variable Compression Ratio)
  • Elektrycznie wspomagana turbosprężarka (ang. Electric Booster Compressor)

Otwierany w Poznaniu oddział skupiać się będzie na komputerowych symulacjach następujących obszarów:
  • MES - wytrzymałości zmęczeniowej głównych komponentów silników spalinowych i napędów elektrycznych.
  • MBD (MBS) - dynamiki układów rozrządu, układów tłokowo-korbowych oraz globalnej dynamiki silnika.
  • CFD - analizy układów chłodzenia silnika, procesów spalania oraz procesów oczyszczania spalin.

Poznański zespół będą tworzyć inżynierowie posiadający wysokie kompetencje zawodowe i specjalistyczną wiedzę niezbędną do zajmowania się zagadnieniami związanymi z analizą części silnikowych oraz układów przeniesienia mocy w symulacjach komputerowych z wykorzystaniem zaawansowanych metod obliczeniowych CAE.

Pracownicy FEV w Poznaniu będą mieli dostęp do najnowocześniejszych technologii i możliwość pracy nad najciekawszymi zagadnieniami z branży automotive. Firma gwarantuje również wgląd do fundamentalnej wiedzy i metod stosowanych w projektowaniu układów napędowych. Inżynierowie FEV tworzą i będą tworzyć unikalne rozwiązania technologiczne dla wiodących producentów pojazdów na całym świecie.

W poznańskim oddziale FEV będzie starał się zbudować kadrę składającą się z wysoko wykwalifikowanych osób o otwartych umysłach, mających zdolność do analitycznego myślenia i wyciągania prawidłowych wniosków z analiz. Firma poszukuje pasjonatów branży automotive oraz osób kreatywnych, ceniących sobie możliwość wdrażania własnych pomysłów oraz rozwiązań.

Obecnie firma zajmuje powierzchnię biurową przy Al. Niepodległości 6 w Poznaniu.