Reklama
Reklama
Reklama
Schaeffer ogłasza plany inwestycyjne we Wrocławiu PDF Drukuj Email
Źródło: Urząd Miasta Wrocław   
08/10/2018 14:45
sseProdukują precyzyjne komponenty i systemy do silników, przekładni i podwozi samochodowych. Międzynarodowy dostawca części dla branży automotive i przemysłu - niemiecka firma Schaeffler otwiera we Wrocławiu Centrum Biznesu i Usług IT dla Europy.

Znajdzie tam pracę nawet 800 osób. Spółka w 50 krajach na całym świecie ma zakłady produkcyjne, centra badawczo-rozwojowe oraz handlowe.

W poniedziałek, 8 października 2018 r., w gabinecie prezydenta Wrocławia, niemiecka firma Schaeffler ogłosiła swoje plany inwestycyjne we Wrocławiu. W biurowcu Sagittarius Business House przy ul. Suchej będzie Centra Usług Grupy Schaeffler ds. finansów, zarządzania zasobami ludzkimi, zakupów, logistyki i IT.

- Wrocław oferuje znakomite warunki. Można tu znaleźć wysoko zmotywowanych i wykwalifikowanych pracowników władających różnymi językami oraz i dobrą infrastrukturę. W naszym centrum chcemy udoskonalać usługi wewnętrzne dla koncernu i w ten sposób zwiększyć konkurencyjność firmy - mówi Dietmar Heinrich, dyrektor finansowy Schaeffler AG.
800-schaeffler-wroclaw-4
Grupa Schaeffler jest światowym dostawcą motoryzacyjnym i przemysłowym. Produkują precyzyjne komponenty i systemy do silników, przekładni i podwozi, a także łożyska toczne i ślizgowe do wielu zastosowań przemysłowych. Zatrudnia 92 tys. pracowników, a w 2017 r. osiągnęła przychody w wysokości 14 miliardów euro.

- To pewnie jedna z ostatnich inwestycji, jaką mam przyjemność ogłosić jako prezydent. Od początku w staraniach o ściągnięcie do miasta tego inwestora brali udział: Uniwersytet Ekonomiczny i Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Jedną ze specjalności Wrocławia jest to, że potrafimy się porozumieć z uczelniami. Dla firm oznacza to pewność, że będą mogły znaleźć odpowiednią liczbę wykształconych specjalistów - mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Największy w Polsce rozwój nieruchomości biurowych

We Wrocławiu w nowoczesnych usługach biznesowych pracuje 45 tys. osób. 70 proc. z nich przyjechało do miasta na studia lub do pracy.

- Inwestycja firmy Schaeffler zwiększa atrakcyjność Wrocławia. Dzięki rozwojowi nowoczesnych usług biznesowych bardzo dynamicznie rozwija się rynek nieruchomości biurowych. Przekroczyliśmy już ponad milion metrów kwadratowych powierzchni, a w 2006 r. było ich zaledwie 100 tysięcy. To najwyższa w Polsce dynamika - podkreśla Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Schaeffler zatrudni 800 osób. Współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym

Koncern planuje w kolejnych pięciu latach stworzyć w mieście nawet 800 nowych miejsc pracy. W planach jest współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu.

- Firma będzie zatrudniać naszych absolwentów. Jesteśmy gotowi do współpracy w zakresie staży dla studentów - dodaje prof. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

W nowym centrum firma Schaeffler pracę znajdą przede wszystkim pracownicy z wykształceniem ekonomicznym w obszarach finansów, zakupów i personalnym oraz eksperci w dziedzinie IT i cyfryzacji.

- Potrzebujemy utalentowanych pracowników, którzy pomogą nam sukcesywnie zwiększać nasze zdolności operacyjne i osiągnąć jeszcze wyższą jakość świadczonych usług. W zamian oferujemy najnowocześniejsze miejsca pracy, atrakcyjne wynagrodzenie i liczne możliwości rozwoju w globalnym koncernie - mówi Anna Berczyńska, dyrektor nowego oddziału Schaeffler we Wrocławiu.