Reklama
Reklama
Reklama
Hydro Extrusion Poland rozwija się w Łodzi PDF Drukuj Email
Źródło: Hydro Extrusion Poland   
05/10/2018 12:09
hydro logo_verticalFirma Hydro Extrusion Poland otworzyła nową halę produkcyjną, przy już istniejącym zakładzie w Łodzi, o powierzchni 9 tys. m.kw. (powiększając powierzchnie zakładu do 20 tys. m.kw.) z 50 nowymi stanowiskami pracy, która pozwoli obsłużyć nowe projekty największych światowych marek samochodowych oraz zapewni komfortowe i bezpieczniejsze warunki pracy zatrudnionym pracownikom.

Hydro w Łodzi produkuje ozdobne listwy okienne oraz relingi dachowe do między innymi takich marek jak: BMW, OPEL, VOLVO, SUZUKI, PEUGEOT, MERCEDES.

W uroczystości otwarcia nowej hali wzięli udział przedstawiciele miasta Łodzi oraz przedstawiciele firmy Hydro.
IMG 3885_1
Prezydent Łodzi Pani Hanna Zdanowska powiedziała: "Branża automotive jest dla nas szczególnie cenna. Chciałabym, aby w Łodzi, która aktualnie jest potęgą w branży AGD - pojawiało się jak najwięcej firm z branży motoryzacyjnej. Gratuluję państwu rozwoju i nowych inwestycji."

Firmę Hydro reprezentowali Pan Piotr Chmielewski - Vice President Roof Rails&Trims Hydro Extrusion oraz Pan Łukasz Winiarek - p.o. Dyrektora Zarządzającego Hydro Extrusion Łódź.

W trakcie konferencji Pan Piotr Chmielewski powiedział: "Zakład w Łodzi idealnie wpisuje się w strategię Hydro. Jako oddział firmy stawiającej na zrównoważony rozwój i będącej liderem w produkcji aluminium na świecie dbamy o środowisko, bezpieczeństwo, klientów i naszych pracowników. Mieliśmy odwagę budować przez lata swoją pozycję w bardzo wymagającym segmencie biznesu - części wizualnych dla przemysłu motoryzacyjnego."

Pan Łukasz Winiarek dodał: "Zakup nowoczesnych maszyn, inwestycja w rozbudowę i rozwój zakładu, wdrożenie nowych technologii - wszystkie te wydarzenia wpłynęły na obecną sytuację firmy i dzięki nim staliśmy się wiodącym dostawcą tego typu części motoryzacyjnych w Europie."
IMG 4030
Hydro w Łodzi posiada nowoczesny, park maszynowy z ponad 50 robotami polerskimi i obróbczymi, jak również wydziały obróbki powierzchniowej (anodownia i lakiernia proszkowa) oraz montażu. Nowa hala produkcyjna jest tylko jednym z elementów strategii rozwoju, planowane są już kolejne inwestycje na rok 2019.

Firma zatrudnia 700 osób - inżynierów, specjalistów, pracowników operacyjnych i administracyjnych - i pomimo automatyzacji linii produkcyjnych planuje w 2019 roku stworzyć ponad 100 nowych miejsc pracy produkcyjnych i technicznych.