Reklama
Reklama
Reklama
UE: zgoda na wspacie finansowe fabryki JLR na Słowacji PDF Drukuj Email
Źródło: AutomotiveSuppliers.pl, KE   
05/10/2018 09:03
ue_flagKomisja Europejska stwierdziła, że wsparcie przez rząd Słowacji w wysokości 125 mln euro inwestycji Jaguar Land Rovera w Nitrze jest zgodne z unijnymi zasadami pomocy.

Margrethe Vestager, komisarz odpowiedzialna za politykę konkurencyjności, powiedziała: "Nasze dochodzenie potwierdziło, że wsparcie ze strony Słowacji w wysokosci 125 milionów euro dla Jaguara Land Rovera na jego projekt budowy nowej fabryki samochodów w regionie Nitra jest zgodne z naszymi zasadami pomocy państwa. Nasze dochodzenie wykazało, że pomoc była niezbędna, aby Jaguar Land Rover zainwestował w Europie, a nie w Meksyku. Stwierdziliśmy również, że środki te przyczynią się do stworzenia miejsc pracy i rozwoju gospodarczego regionu, który jest w niekorzystnej sytuacji, bez nadmiernego zakłócania konkurencji."

Jaguar Land Rover, należący do indyjskiej grupy Tata Motors, inwestuje 1,4 mld euro w fabrykę samochodów w Nitrze na Słowacji. Zakład ma produkować 150 tys. aut rocznie. Inwestor deklaruje utworzenie około 3 tys. miejsc pracy.