Reklama
Reklama
Reklama
Traficar rozpoczął współpracę z GreenWay Polska PDF Drukuj Email
Źródło: Greenway Infrastructure Poland   
13/09/2018 14:12
electric plugTraficar w ramach projektu Roadshow udostępnił dziewięć w pełni elektrycznych samochodów Renault ZOE. Samochody w usłudze Traficar będą do dyspozycji klientów przez kilka tygodni we wszystkich miastach, w których działa wypożyczanie na minuty.

Projekt, mający na celu popularyzację pojazdów elektrycznych, potrwa do lutego 2019 r. Pracownicy Traficar będą ładować ekologiczne samochody w największej sieci ładowarek - GreenWay Polska.

Zgodnie z umową o współpracy GreenWay Polska udostępnił swoje stacje dla ładowania Renault ZOE, z których korzysta Traficar. Ładowanie odbywa się głównie nocą, dzięki czemu ładowarki GreenWay pozostają do dyspozycji pozostałych klientów sieci, którzy korzystają z nich głównie w ciągu dnia.

bb07d6737f95e5edb1ed95dd57d3d01d L

Renault ZOE wyposażone są w 40 kWh baterię, pozwalającą na pokonanie dystansu nawet ponad 300 km. Ich ładowanie odbywa się po złączu AC i zajmuje na wybranych stacjach GreenWay jedynie ok. godziny.

- Współpraca z GreenWay Polska to dla nas gwarancja profesjonalnego realizowania usługi ładowania pojazdów. Rozbudowana sieć ładowarek w każdym mieście, gdzie planowany jest projekt Roadshow ZOE to pewność szybkiego i wygodnego ładowania pojazdów - mówi Konrad Karpiński, Dyrektor Operacyjny w firmie Traficar. Dodatkowo szybki czas ładowania to optymalizacja czasu pracy naszych serwisantów i możliwość sprawnego przywrócenia dostępności pojazdu w usłudze - dodaje Konrad Karpiński.

ZOE przetestowane

W lipcu br. GreenWay przeprowadził testy ładowania Renault ZOE. Okazało się, że samochód bardzo dobrze współpracuje z ładowarkami sieci i wypada lepiej w porównaniu z innymi samochodami ładowanymi za pośrednictwem AC. Złącza AC, dostępne w szybkich ładowarkach GreenWay, dysponują mocą nawet do 43 kW, co w przypadku ZOE daje krótszy czas w porównaniu z innymi pojazdami o podobnej pojemności baterii. Dla ZOE naładowanie do 80% pojemności baterii zajmuje między 60 a 90 minut w zależności od typu ładowarki.

Szybkie i ekonomiczne ładowanie

- Umowa z Traficar jest dobrym przykładem współpracy naszej sieci z firmami flotowymi. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze, elastycznej umowie i korzystnym warunkom finansowym, jesteśmy w stanie zaoferować usługi na wysokim poziomie, zwiększając elastyczność korzystania z pojazdów elektrycznych naszych partnerów - mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska. - Przykład Traficar pokazuje, że elektryczne rozwiązania flotowe już teraz mogą być efektywne.

Projekt realizowany przez Traficar polega na uzupełnieniu floty o 9 elektrycznych Renault ZOE, które przez kilka tygodni będą dostępne w każdym z miast, gdzie działa usługa wypożyczania aut na minuty. Od 8 sierpnia usługa dostępna jest w Krakowie, potem przeniesie się do Warszawy, Trójmiasta, Poznania, Wrocławia i na Śląsk. Projekt ma się zakończyć w lutym 2019 r.

Zasady najmu Renault ZOE dostępne są na stronie internetowej Traficar. Samochody można wypożyczyć i pozostawić w dowolnym miejscu w ramach strefy, która jest widoczna na mapie w aplikacji Traficar.