Reklama
Reklama
Reklama
Adient rozbudował zakład foteli do pojazdów użytkowych PDF Drukuj Email
Źródło: Adient, AutomotiveSuppliers.pl   
09/08/2018 09:06
adient logoCeremonia przecięcia wstęgi 6 sierpnia 2018 roku to ważny krok milowy w historii sukcesu zakładu Adient w Skarbimierzu.

Wraz z oficjalnym otwarciem dodatkowej części zakładu firma Adient - największy na świecie dostawca siedzeń samochodowych - i jej marka premium Recaro Automotive Seating świętują kolejny ważny krok na drodze w kierunku zdobycia pierwszego miejsca na rynku pojazdów komercyjnych w Europie.

- Wszystko zaczęło się od wyjątkowego siedzenia do pojazdów komercyjnych zaprojektowanego w niemieckiej siedzibie w Kaiserslautern. Siedzenie to zostało wyprodukowane od podstaw tutaj, w Polsce - powiedział dr David Herberg, dyrektor zarządzający Adient Commercial Vehicle Seating, przy okazji ceremonii przecięcia wstęgi w Skarbimierzu 6 sierpnia 2018 roku.

IMG 20180806_111957-1024x768

Nowoczesne urządzenia produkcyjne zostały zaprojektowane do obsługi dużych ilości różnorodnych typów produktów przy wykorzystaniu specjalnego systemu zarządzania produkcją. Pozwala to na precyzyjne synchronizowanie produkcji seryjnej i dostarczanie siedzeń do pojazdów komercyjnych dokładnie na czas lub w określonej kolejności do zakładów OEM w Europie, jeśli jest taka potrzeba.

- Produkcja siedzeń komercyjnych w Skarbimierzu była zawsze bezproblemowa, jesteśmy więc w stanie dostarczać wysoką jakość firmom Scania i Renault Trucks, naszym klientom z segmentu OEM - w sposób płynny i niezawodny. Oczywiście odnosi się to także do siedzeń Recaro do pojazdów komercyjnych na rynek części zamiennych - powiedział Herberg.

Wysiłki te zostały nagrodzone zaufaniem innego głównego europejskiego producenta ciężarówek w 2016 roku, gdy MAN Truck & Bus złożył duże zamówienie na siedzenia do pojazdów komercyjnych: od 2019 r. zakład w Skarbimierzu rozpocznie stopniowe dostarczanie wysokiej jakości siedzeń do pojazdów komercyjnych dla całej gamy modeli MAN: TGL, TGM, TGS oraz TGX. Zamówienie na siedzenia dla kierowcy i pasażera będzie obejmowało rocznie około 100 000 oryginalnych pojazdów MAN.

Obecnie zakład w Skarbimierzu produkuje rocznie do 100 tys. siedzeń do pojazdów komercyjnych. Dzięki nowej umowie z MAN Truck & Bus roczna produkcja wzrośnie do 300 tys. siedzeń. Stąd obszar produkcji siedzeń do pojazdów komercyjnych został zwiększony z 4 tys. do 10 tys. m2. Dodatkowo Adient produkuje metalowe elementy siedzeń dla klientów z segmentu OEM na całym świecie w oddzielnej fabryce o powierzchni 18 tys. m2. 

- Rozbudowa zakładu, którą dzisiaj inaugurujemy, została zaprojektowana i wykonana w celu otworzenia linii produkcyjnej siedzeń dla firmy MAN - powiedział Herberg. - Aby zapewnić płynny wzrost i rozpoczęcie produkcji w kolejnych latach, zwiększymy liczbę personelu: planujemy podwoić liczbę pracowników z 300 do blisko 600 do czasu, gdy produkcja dla firmy MAN osiągnie swoje zdolności produkcyjne.

To duże zamówienie znacznie wzmocniło pozycję Adient i Recaro na rynku: - Po wzroście produkcji nasz udział w rynku europejskim wyniesie około 25%. Dzisiaj dokonujemy więc kolejnego ważnego kroku milowego w naszej wspólnej historii sukcesu - dodał Herberg. - Cieszymy się, mogąc świętować ten moment z naszymi gośćmi, pracownikami oraz ich rodzinami.

Zakład Adient w Skarbimierzu produkuje:
 • metalowe elementy siedzeń dla klientów Adient z segmentu OEM;
 • siedzenia (kierowcy i pasażera) do pojazdów komercyjnych dla klientów z segmentu OEM: Scania, Renault Trucks, a wraz z końcem 2019 roku także MAN Truck & Bus;
 • siedzenia (kierowcy i pasażera) Recaro do pojazdów komercyjnych dla europejskiego rynku części zamiennych.
Pracownicy:
 • Elementy metalowe: 1016
 • Siedzenia do pojazdów komercyjnych:
 • Pracownicy w połowie 2018 roku: 227
 • Pracownicy po rozpoczęciu produkcji dla firmy MAN w 2020 roku: ok. 490
Programy dla klientów z segmentu OEM (pojazdy komercyjne)
 • Scania: modele Streamline G oraz R, seria R, seria S
 • Renault Trucks: modele T, C oraz K, limitowany „T High Edition - Team Alpine”
 • MAN Truck & Bus (z końcem 2019 roku): modele TGL, TGM, TGS oraz TGX
Siedzenia do pojazdów komercyjnych dla rynku części zamiennych
 • RECARO C 6000
 • RECARO C 7000
Adient to globalny lider w sektorze siedzeń samochodowych. Zatrudnia 85 tys. pracowników w 238 zakładach produkcyjnych/montażowych w 34 krajach na całym świecie.