Reklama
Reklama
Reklama
Na koniec roku pęknie pół miliona PDF Drukuj Email
Źródło: rp.pl (Adam Woźniak)   
09/08/2018 11:02
sseSprzedaż samochodów osobowych w Polsce będzie w tym roku rosła dużo szybciej niż na największych rynkach europejskich - podała Rzeczpospolita.

W całym 2018 r. sprzedaż nowych aut osobowych sięgnie 535 tys. sztuk - prognozuje Instytut Samar. Byłaby zatem większa o jedną dziesiąta w porównaniu z rokiem 2017, gdy z salonów wyjechało 486,5 tys. aut. W przypadku dużych rynków europejskich - pod względem wielkości sprzedaży zajmujemy wśród krajów UE siódme miejsce - będzie to wzrost imponujący. Jak podała organizacja europejskich producentów ACEA, w pierwszej połowie tego roku sprzedaż nowych aut w Niemczech zwiększyła się o 2,9 proc. (do 1,84 mln sztuk), we Francji o 4,7 proc., w Belgii o 2,8 proc. We Włoszech i Wielkiej Brytanii liczba nowych rejestracji nawet zmalała, a jedynie w Hiszpanii 10,1-procentowa dynamika wzrostu była na poziomie podobnym co w Polsce (10,5 proc.).

Największym beneficjentem dobrej koniunktury w Polsce jest Grupa Volkswagena, która w ciągu pierwszych 7 miesięcy 2018 r. zwiększyła sprzedaż o 19 proc., a więc znacznie powyżej rynku, w którym ma największy, prawie 30-procentowy udział. - Do tego rezultatu przyczyniły się wszystkie marki wchodzące w skład grupy: z powodzeniem wprowadziliśmy do sprzedaży kilka nowych modeli i umocniliśmy naszą pozycję lidera - mówi „Rzeczpospolitej” Wolf-Stefan Specht, prezes Volkswagen Group Polska.

Więcej na stronie internetowej Rzeczpospolitej.