Reklama
Reklama
Reklama
Rekordowe zezwolenie dla MAN Bus PDF Drukuj Email
Źródło: SSE Starachowice   
08/08/2018 08:17
7 sierpnia br. wydane zostało zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” przedsiębiorcy MAN Bus Sp. z.o.o.

Koszty inwestycji mogą wynieść blisko 118 mln złotych.

Firma blisko 20 lat temu rozpoczęła działalność na terenie zakładów STAR w Starachowicach od produkcji samochodów ciężarowych po miejskie autobusy niskopodłogowe, swoje produkty oferując zarówno na rynku europejskim, jak i międzykontynentalnym.

man

Najnowszy projekt inwestycyjny objęty zezwoleniem, zakłada unowocześnienie infrastruktury istniejącego przedsiębiorstwa oraz przygotowanie starachowickiego zakładu do produkcji kompletnego autobusu elektrycznego. Obecne oczekiwania klientów wyznaczają coraz wyższe wymogi m.in. w zakresie ochrony środowiska. MAN Bus Sp. z o.o., wychodząc im naprzeciw, rozpoczyna prace zmierzające do wprowadzenia do swojej oferty nowoczesnego autobusu elektrycznego, opartego na całkowicie nowej konstrukcji korpusu i wyposażonego w nowoczesne układy jezdne i napędowe, który w przyszłości całkowicie wyeliminuje z produkcji autobusy obecnej generacji.

Maksymalne koszty inwestycyjne, poniesione w ramach modernizacji obecnego zakładu oraz dostosowania go do produkcji autobusów elektrycznych przedsiębiorca, szacuje na blisko 118 mln złotych. Zatrudnienie w zakładzie, wynoszące obecnie 2246 etatów, w ramach nowej inwestycji zwiększy się o 20 nowych pracowników. Zakończenie prac inwestycyjnych planowane jest na koniec 2021 roku.