Reklama
Reklama
Reklama
Polaris o uruchomieniu produkcji motocykli Indian w Polsce PDF Drukuj Email
Źródło: Polaris Poland, AutomotiveSuppliers.pl   
06/08/2018 15:09
polaris blue_logoPolaris potwierdził, że planuje uruchomienie produkcji motocykli Indian w swojej jedynej europejskiej fabryce w Opolu.

Decyzja ta wpisuje się w globalny rozwój legendarnej marki Indian i ma na celu skrócenie czasu dostawy motocykli dla europejskich klientów, a także obniżenie kosztów logistyki oraz zwiększenie efektywności zasobów produkcyjnych.

Indian to najstarsza amerykańska marka motocykli, a długoterminowe plany jej globalnego rozwoju uwzględniały wykorzystanie i rozwój możliwości produkcyjnych w sposób, który będzie najlepiej spełniał wymagania europejskich dilerów oraz klientów.

Pierwsze Indiany wyjadą z fabryki w Opolu w 2019 r. Będą to modele typu “mid-size”.
chief-steel-gray
Bogusław Dawiec, Dyrektor Operacyjny fabryki w Opolu uważa, że to świetna wiadomość, zarówno dla fabryki, opolskiego rynku pracy, pasjonatów motocykli (którym sam jest) oraz sieci dilerów i klientów w całej Europie. - To także dobra decyzja biznesowa - podkreśla Bogusław Dawiec. - Fabryka Polaris Poland sprawdziła się już w produkcji pojazdów terenowych i ma zasoby oraz know-how, żeby produkować Indiany, które spełnią wszelkie wymagania jakościowe oraz techniczne, a także będą trafiały szybciej do klientów.

Popularność marki w Stanach Zjednoczonych ciągle rośnie, w związku z czym motocykle Indian na rynek amerykański w dalszym ciągu będą produkowane w Spirit Lake, z którego wywodzi się Indian.

Polaris Poland działa od września 2014 r. W opolskim zakładzie wytwarzane są obecnie pojazdy offroadowe typu ATV (all-terrain-vehicle) oraz SxS (side by side).