Reklama
Reklama
Reklama
CRUSAR wprowadza innowacyjne rozwiązania Przemysłu 4.0 i zaoszczędza powierzchnię magazynową PDF Drukuj Email
Źródło: Crusar   
02/08/2018 11:41
crusar logoGospodarka stale idzie do przodu. Wraz z coraz szybszym rozwojem, firmy często nie nadążają z tempem zmian. Wzmożona produkcja, coraz liczniejsze zamówienia - to wszystko wraz z małą powierzchnią magazynową prowadzi często do sytuacji kryzysowych, które mogą zaważyć na istnieniu firmy.

Jeszcze niedawno, w przypadku braku powierzchni, jedyną opcją było wybudowanie kolejnego magazynu. Firma Crusar udowadnia, że nie jest to już dłużej konieczne! Okazuje się, że znaczna część magazynów ma niewykorzystany potencjał przestrzenny. Oznacza to tyle, że przestrzeń którą gospodarujemy, mogłaby pomieścić więcej towaru i funkcjonować sprawniej dzięki pełnej automatyzacji magazynu. To pierwszy krok w stronę Przemysłu 4.0 który coraz szybciej wypiera stary model.

foto-główne

Często przedsiębiorcy zadają sobie pytanie: czy warto? Licząc koszty, właściciele firm rzadko kiedy zdają sobie sprawę ile poważnych zagrożeń można uniknąć dzięki zmianom proponowanym przez Crusar.
Lista problemów spowodowanych niewystarczającą ilością miejsca jest długa, a do najczęściej wymienianych należą:

- ograniczenie możliwości produkcyjnych
- spadek bezpieczeństwa pracowników
- opóźnienia i reklamacje wynikające z problemów przy kompletowaniu
- wzrost kosztów kadrowych wynikający z zatrudnienia obsługi do kolejnego magazynu
- dodatkowy transport między magazynami
- koszt budowy i utrzymania kolejnego magazynu

I wiele innych…

Po krótkiej analizie strat i potencjalnych zysków jasno widać, że wkład wniesiony w automatyzację magazynu zwraca się. Warto również zaznaczyć, że nie wszystkie rozwiązania jakie daje nam Przemysł 4.0 trzeba wdrażać jednocześnie. Istnieją różne narzędzia dedykowane mniejszym i większym powierzchniom magazynowym. Do najpopularniejszych, rekomendowanych przez Crusar, należą:

Przesuwane regały - dzięki zmianom ich pozycji mamy możliwość ograniczenia liczby dróg transportowych.

Wózki systemowe - pozwalają zanotować wzrost dokładności i efektywności rozładunku i załadunku regałów.

Układnice paletowe - ich użycie zwiększa liczbę regałów i miejsc paletowych, regały mogą być usytuowane na większej wysokości, a także pozwalają na eliminacje pomyłek w składowani.

Dzięki wprowadzeniu nowych technik składowania możemy sprawić, że przestrzeń którą dysponujemy, okazuje się być w pełni wystarczająca dla naszych potrzeb.

By automatyzacja przyniosła jak najlepszy efekt, warto zainwestować w te rozwiązania, które będą odpowiedzią na problemy Twojego przedsiębiorstwa. Dlatego też tak ważnym elementem całego procesu wdrażania jest odpowiednia diagnoza problemów. Crusar jako firma z dużym doświadczeniem, radzi, by nie inwestować w dane urządzenia jedynie dlatego bo jest o nich głośno, lub stosują je inni. Nie każdy musi być znawcą najnowszej technologii, dlatego warto poradzić się prawdziwego specjalisty.

Jeżeli zainteresował Cię temat nowoczesnych magazynów oraz Przemysłu 4.0, zapraszamy do lektury kolejnych artykułów pod tym linkiem.