opel logo_201729 czerwca odbyło się jubileuszowe posiedzenie Rady Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, zwołane z okazji 25-lecia istnienia Wydziału.
Wzięli w nim udział, między innymi, Rektor Politechniki Śląskiej, władze Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, a także dziekani i prodziekani polskich Uczelni Akademickich.

Podczas uroczystości wręczono medale „Zasłużony dla Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki”.
Opel-AKorpak-Medal-PLSI-503705
Decyzją Kapituły Medalu w gronie wyróżnionych znalazł się Andrzej Korpak, dyrektor generalny Opel Manufacturing Poland. W uzasadnieniu podkreślono wieloletnią współpracę i wspieranie Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, inicjatywę i aktywną realizację programu stażowego „Inżynier XXI wieku – Junior Engineer Project” oraz uczestnictwo w Doradczym Zespole Konsultacyjnym.

„Zrównoważony rozwój wydziału często nie byłby możliwy, gdyby nie współpraca z partnerami z przemysłu, czy jednostkami samorządowymi. Osoby i instytucje, którym Wydział zawdzięcza szczególnie wiele, pragniemy uhonorować medalami – Zasłużony dla Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki” – rozpoczęła wręczanie odznaczeń dr hab. inż. Joanna Kalka, prodziekan do spraw nauki i organizacji.

„Jestem niezwykle wzruszony i zaszczycony przyjmując ten wyjątkowy Medal. Nasza współpraca z Politechniką Śląską w Gliwicach trwa już prawie dwadzieścia lat i przyniosła wiele wymiernych efektów, wśród których warto wymienić projekt Demonstrator +, współpracę w ramach programu Studiów Doktoranckich, czy program „Inżynier XXI wieku”. Taka kompleksowa wymiana doświadczeń i wiedzy ze środowiskiem naukowym jest dla nas niezwykle cenna.” – powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny Opel Manufacturing Poland.

Program „Inżynier XXI wieku – Junior Engineer Project” powstał w gliwickim zakładzie Opla z myślą o studentach i absolwentach uczelni wyższych, by stworzyć im optymalne warunki rozwoju zawodowego. Realizacja samodzielnego projektu pod okiem specjalistów daje możliwość konfrontacji wiedzy akademickiej z realnymi wyzwaniami biznesowymi. Pół roku stażu to aktywny czas regularnej pracy zawodowej, ze szczególnym wsparciem ze strony przełożonego. W programie wzięło udział do tej pory ponad czterystu studentów.

Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki jest jednym z najznakomitszych wydziałów na polskich uczelniach. Potwierdzeniem tego było przyznanie mu najwyższej oceny A+ w ostatniej klasyfikacji jednostek naukowych, dokonanej przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych. Kierunek studiów Inżynieria Środowiska prowadzony na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki został uznany za najlepszy w Polsce w kategorii Inżynieria Środowiska w corocznym ogólnopolskim Ranking Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018 sporządzanego przez Fundację Perspektywy.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Gergonne Polska  Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
PW TYREX Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
ANT Solutions Sp. z o.o.
VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.