Reklama
Reklama
Reklama
Nowy Mercedes Klasy A z Kecskemét PDF Drukuj Email
Źródło: Mercedes-Benz Manufacturing Hungary, AutomotiveSuppliers.pl   
15/05/2018 09:14
hungary flag14 maja 2018 roku w fabryce Mercedes-Benz Manufacturing Hungary rozpoczęto produkcję Mercedesa nowej Klasy A.

Zakład w Kecskemét jest drugą na świecie lokalizacją, w której wytwarzany jest ten najnowszy kompaktowy model. Kilka tygodni temu produkcję nowej Klasy A uruchomiono w fabryce w Rastatt w Niemczech.

Nowa Klasa A jest pierwszym modelem czwartej generacji samochodów kompaktowych Mercedesa i zastępuje poprzedni model produkowany od 2012 roku. Rodzina samochodów kompaktowych obejmuje obecnie pięć modeli: Klasę A, Klasę B, CLA, CLA Shooting Brake i GLA.

40389291
W ramach przygotowań do nowej produkcji w fabryce na Węgrzech powstała nowa hala spawalni o powierzchni 99 000 m2. Rozwój nowej Klasy A wyznacza nowy etap w działalności zakładu w Kecskemét. To pierwsza Klasa A, która opuszcza linie produkcyjne na na Węgrzech i zastępuje wytwarzaną dotychczas Klasę B.

Nowy model będzie docelowo produkowany w trzecim zakładzie - w fabryce Valmet Automotive w Uusikaupunki (Finlandia).

Mercedes-Benz Manufacturing Hungary zatrudnia około 4 tys. pracowników. W 2017 roku w Kecskemét wyprodukowano ponad 190 tys. kompaktowych pojazdów Mercedes-Benz. Pierwszym modelem był Mercedes Klasy B (od 2012 roku). W kolejnych latach produkcję poszerzono o  CLA coupe (2013 r.) oraz CLA Shooting Brake (2015 r.) - oba modele wytwarzane są wyłącznie w Kecskemét.