Reklama
Reklama
Reklama
Znakomite wyniki Mitsubishi Motors PDF Drukuj Email
Źródło: Mitsubishi   
11/05/2018 12:45
altFirma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła wyniki finansowe za pełny rok fiskalny, który kończył się 31 marca 2018 i przedstawiła wstępną prognozę na rok fiskalny 2018, kończący się 31 marca 2019 roku.

Osamu Masuko, Prezes i Dyrektor Zarządzający Mitsubishi Motors, powiedział - „W roku fiskalnym 2017, pierwszym roku planu średnioterminowego (MTP), udało nam się dobrze rozpocząć ten okres, osiągając wyniki, które pozwoliły nam skorygować w górę nasze cele w trakcie roku. Uważam też, że udane wprowadzenie na rynek naszych nowych produktów, XPANDER i Eclipse Cross jest bardzo motywujące.”
mitsubishi eclipse_cross_statyczne_31_
Wyniki finansowe za pełen rok fiskalny 2017
Mitsubishi Motors ogłosiło wzrost przychodów netto o 15% do 2,19 biliona jenów w roku fiskalnym 2017 w stosunku do roku porzedniego. Zysk operacyjny wzrósł gwałtownie do 98,2 miliarda jenów, przy marży operacyjnej 4,5%, w porównaniu do straty operacyjnej w wysokości 5,1 miliarda jenów w tym samym okresie roku fiskalnego 2016. Firma wygenerowała zysk netto w wysokości 107,6 miliarda jenów za ostatni okres 12 miesięcy, odwracając stratę netto w wysokości 198,5 miliarda jenów w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Globalna wielkość sprzedaży
Globalna wielkość sprzedaży w roku fiskalnym 2017 wzrosła o 19% rok do roku do 1 101 000 egzemplarzy.

Sprzedaż w regionie ASEAN wzrosła o 33% do 275 000 egzemplarzy, ze względu na duży popyt na pick-upy w Tajlandii i sukces nowego XPANDERA, który w Indonezji został wprowadzony na rynek we wrześniu.

W Chinach sprzedaż wzrosła o 55% rok do roku, do 136 000 sztuk, z powodu popytu na produkowanego lokalnie Outlandera. Sprzedaż w Japonii wzrosła o 23% rok do roku, osiągając 98 000 sztuk. Wzrost ten był napędzany przez sprzedaż samochodów z segmentu Kei, w tym "eK Wagon" i "eK Space", a także Delica D: 5 i innych samochodów serii "Active Gear".

Mitsubishi XPANDER jest częścią produktowej ofensywy Mitsubishi Motors, w której uczestniczy również kompaktowy SUV Eclipse Cross. Sprzedaż nowego kompaktowego SUV Eclipse Cross rozpoczęła się w ubiegłym roku w Europie, a następnie zaprezentowano ten model na innych ważnych rynkach włącznie z z Oceanią, Ameryką Północną i Japonią.

Prognoza na rok fiskalny 2018
MMC prognozuje, że globalna wielkość sprzedaży w roku fiskalnym 2018 wzrośnie o 14% rok do roku do 1 250 000 egzemplarzy. Eclipse Cross i XPANDER, przedstawione w ubiegłym roku fiskalnym, powinny przyczynić się do oczekiwanego wzrostu sprzedaży w całym roku fiskalnym 2018. Regionalnie wzrost będzie napędzany przez popyt na rynkach krajów ASEAN oraz w Chinach, w których lokalne spółki joint venture zwiększą moce produkcyjne, a sieć dealerów zostanie wzmocniona. Wzrost będzie również wspierać ożywienie sprzedaży w Japonii.

Prognoza finansowa MMC na rok fiskalny 2018 jest następująca: przewiduje się, że sprzedaż netto wzrośnie o 9% rok do roku do, 2,4 biliona jenów. W oparciu o prognozy kursu walutowego, które odzwierciedlają mniej sprzyjające otoczenie rynkowe niż w ubiegłym roku, MMC spodziewa się osiągnąć zysk operacyjny w wysokości 110 mld jenów, przy marży operacyjnej 4,6%. Oczekuje się, że zysk netto wyniesie 110 miliardów jenów.

Prognoza dywidendy
Osamu Masuko, Prezes i Dyrektor Zarządzający Mitsubishi Motors, powiedział: „Chciałbym uspokoić, że jesteśmy na dobrej drodze do realizacji naszych działań reformatorskich, które miały na celu »odbudowanie wiarygodności«. Rok fiskalny 2018 to bardzo ważny, drugi rok naszego średnioterminowego planu. Będziemy kontynuować potężne inwestycje, aby «stworzyć podstawy dla rentownego i zrównoważonego wzrostu»; dołożymy też wszelkich starań, aby «zwiększyć skalę działań» i «poprawić marżę zysku operacyjnego» – wszystkie te działania są naszymi dzisiejszymi celami.”

O Mitsubishi Motors Corporation
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Firma w roku 2009 wprowadziła na rynek pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny – i-MiEV, a następnie w roku 2013 model OUTLANDER PHEV - lidera rynków w Japonii i Europie w segmencie hybryd ładowanych z gniazdka. Mitsubishi Motors jest podmiotem globalnym, dzięki zakładom produkcyjnym w Japonii, Tajlandii, Chinach, Indonezji, Filipinach i Rosji, w których zatrudnia łącznie 30 000 pracowników. Modele takie jak PAJERO SPORT / MONTERO SPORT, TRITON / L200 i OUTLANDER mają ważny udział w budowaniu pozycji firmy. Globalna wielkość sprzedaży Mitsubishi Motors w roku fiskalnym 2017 wyniosła 1 101 000 egzemplarzy, a sprzedaż netto 2,19 biliona jenów. Spółka MMC jest notowana na giełdzie w Tokio.