Reklama
Reklama
Reklama
Wlk. Brytania: wzrost rejestracji nowych samochodów w kwietniu PDF Drukuj Email
Źródło: SMMT, AutomotiveSuppliers.pl   
08/05/2018 14:33
Liczba zarejestrowanych samochodów w Wielkiej Brytanii wzrosła w kwietniu o 10,4 proc. (167,9 tys. szt.) - wynika z opublikowanych danych Towarzystwa Producentów i Eksporterów Silników (SMMT).


Na popyt wpływało wiele czynników, w tym okres Wielkanocy, co spowodowało dwa dodatkowe dni sprzedaży w kwietniu oraz niekorzystna pogoda w marcu, która przesunęła niektóre dostawy na kolejny miesiąc. Najważniejsze jednak były zmiany w dyrektywie VED, które weszły w życie w kwietniu ubiegłego roku, powodując przesunięcie sprzedaży w marcu 2017 r. i późniejsze jej obniżenie w kwietniu.

Popyt na samochody benzynowe wzrósł w kwietniu o 38,5 proc., rejestracja silników diesla kontynuowała spadkową tendencję (-24,9 proc.), a dzięki inwestycjom producentów samochodów w coraz większy wybór modeli rosło w kwietniu zainteresowanie  aut hybrydowych (wzrost o +49,3 proc.).

Pomimo dobrego wyniku w kwietniu 2018 r., od początku roku rejestracja nowych samochodów na terenie Wielkiej Brytanii spadła o -8,8 proc. (886,4 tys. szt.) w stosunku do roku 2017.