Reklama
Reklama
Reklama
Kolejny dostawca LG Chem inwestuje w Polsce PDF Drukuj Email
Źródło: ARP S.A., AutomotiveSuppliers.pl   
13/04/2018 13:30
arp logo newTarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN wydała firmie Nara Battery Engineering Poland sp. z o.o., zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Wrocław-Kobierzyce.

Swój zakład inwestor ulokował w Parku Panattoni VII w Bielanach Wrocławskich.

Przedsiębiorca działa w przeważającej mierze w sektorze motoryzacyjnym i elektronicznym. Zaopatruje swoich kontrahentów w formy do wtryskarek (wykorzystywanych przy produkcji wyrobów z plastiku), jak również pras mechanicznych do obróbki elementów metalowych. Dodatkowo Nara Battery zaopatruje największych producentów pojazdów samochodowych w części do ich produkcji.

Poza główną siedzibą w Korei Południowej, firma posiada trzy przedsiębiorstwa zagraniczne w Chinach oraz Indonezji. Polska inwestycja w Bielanach Wrocławskich będzie 4 zagraniczną inwestycją koreańskiego producenta.

W swoim zakładzie w Podstrefie Wrocław-Kobierzyce produkować będzie elementy plastikowe dedykowane głównie na potrzeby fabryki baterii do samochodów elektrycznych LG Chem Wrocław Energy.

To kolejna inwestycja dostawcy LG Chem w Polsce. Wcześniej swoje projekty rozpoczęły realizować m.in. firmy Starion i LS Cable.