Reklama
Reklama
Reklama
Fortum buduje sieć ultraszybkiego ładowania w Skandynawii PDF Drukuj Email
Źródło: fortum.com, AutomotiveSuppliers.pl   
12/04/2018 09:20
fortum-logo 1Fortum Charge & Drive we współpracy z Reitan Convenience uruchomiło w Norwegii pierwszą stacje ładującą dużej mocy, przeznaczoną dla pojazdów elektrycznych. Stacja znajduje się w Nygårdskrysset, 20 minut na południe od Oslo, przy autostradzie do Sztokholmu.

Nowe ładowarki EV będą w stanie naładować baterie do 7 razy szybciej niż ładowarki, które są obecnie na rynku.
high-charging
Nowopowstała stacja ładowania jest częścią planowanej sieci ładowarek dużej mocy (HPC), które powstaną pomiędzy Oslo, Sztokholmem i Helsinkami w 2018 roku. Przeznaczone będą do ładownia modeli EV samochodów elektrycznych dalekiego zasięgu (ponad 300 km). Umożliwi to jazdę z Helsinek do Oslo w tym samym czasie, co samochodem konwencjonalnym. To pierwszy krok w tworzeniu Nordic sieci, która umożliwi kierowcom w pełni wykorzystać możliwości nowej generacji pojazdów elektrycznych i dokonać długodystansowych podróży.

- Norwegia jest ważnym rynkiem dla Fortum Charge & Drive, z zachętami i upowszechnieniem EV. Dlatego rozpoczynamy naszą podróż ładowania wysokiej mocy z Norwegii - mówi Rami Syväri, wiceprezes Fortum Charge & Drive.

Fortum Charge & Drive na rynku ładowania elektrycznego działa od 2011 roku. Pierwszą stację szybkiego ładowania firma zainstalowała w  Sarpsborg w 2012r.. Dzisiaj Fortum Charge & Drive jest wiodącą siecią ładowania w Norwegii, kraju z największą ilością pojazdów elektrycznych na mieszkańca. Obecnie istnieje ponad 1200 ładowarek, a ponad 500 z nich to szybkie ładowarki w Norwegii.