Reklama
Reklama
Reklama
URSUS chce podbić chiński rynek PDF Drukuj Email
Źródło: Ursus   
12/04/2018 08:26
11 kwietnia 2018 r. Zarząd URSUS S.A. podpisał z chińską spółką Guangdong Jianglong Agricultural Machinery Technology Co., Ltd. (JML) generalną umowę o współpracy w zakresie sprzedaży, montażu i produkcji ciągników i maszyn rolniczych oraz importu części i komponentów z Chin, a także ogólną umowę importerską, ogólną umowę na montaż ciągników oraz ogólną umowę dostawy komponentów.

Na podstawie zawartych umów Strony rozpoczynają współpracę, której szczegółowe warunki zostaną uzgodnione w trakcie dalszych bieżących relacji, a która będzie polegała głownie na:
  • sprzedaży przez URSUS na rzecz JML ciągników i maszyn rolniczych i ich dalszej odsprzedaży przez JML na terytorium Chin (także w Hong Kongu i Makao),
  • uruchomieniu przez JML przy współpracy z URSUS montażu ciągników URSUS w Chinach,
  • sprzedaży przez JML na rzecz URSUS części i komponentów, które mogą być wykorzystywane przez URSUS w bieżącej działalności.
Ponadto URSUS S.A. zapewni partnerowi chińskiemu szkolenia personelu i wsparcie techniczne w zakresie niezbędnym w procesie produkcji, montażu i serwisowania wyrobów URSUS.

Strony uzgodniły również, iż JML rozpocznie produkcję transmisji do ciągników URSUS w oparciu o otrzymaną od URSUS dokumentację techniczną.

Warunki wykorzystania przez JML znaku towarowego URSUS oraz know-how i dokumentacji dotyczącej ciągników zostaną określone przez Strony w odrębnej umowie licencyjnej.

Zgodnie z postanowieniami umowy, JML zobowiązał się do przeprowadzenia badania rynku ciągników i maszyn rolniczych w Chinach w celu opracowania strategii planowanej sprzedaży i marketingu wyrobów URSUS, jak również dostosowania ich do lokalnych wymogów rynkowych.

Powyższe umowy zostały zawarte na okres 10 lat. Prawem regulującym stosunki pomiędzy Stronami w ramach umów jest prawo szwajcarskie.

Spółka Guangdong Jianglong Agricultural Machinery Technology Co., Ltd. (JML) opiera swoją działalność na badaniach i rozwoju w zakresie komponentów wykorzystywanych w branży motoryzacyjnej, a także na rozwoju, produkcji i sprzedaży swoich wyrobów, jak również wyrobów swoich partnerów.

Dzięki rozpoczęciu współpracy z JML URSUS S.A. uzyska możliwość wejścia na perspektywiczny rynek chiński, co stanowi kolejny krok w ekspansji zagranicznej URSUS S.A.