Reklama
Reklama
Reklama
Magna opracowuje architekturę pojazdów elektrycznych dla grupy BAIC PDF Drukuj Email
Źródło: Magna Steyr, AutomotiveSuppliers.pl   
11/04/2018 09:04
altGrupa BAIC (Beijing Automotive Industry Holding, Ltd.) i Magna ogłosiły 9 kwietnia br., że wspólnie opracują inteligentną architekturę pojazdów elektrycznych następnej generacji na rynek chiński.

Chiny są obecnie wiodącym rynkiem elektromobilności na świecie. W 2017 r. w Państwie Środka sprzedano około 700  tys. zelektryfikowanych pojazdów. Przewiduje się, że do 2020 r. liczba w pełni elektrycznych samochodów na drogach Chin wyniesie około pięciu milionów. Częściowo mają na to wpływ dotacje na zakup auta elektrycznego udzielane przez chiński rząd.

Magna Steyr została wybrana na partnera firmy BAIC ze względu na innowacyjne i ekonomiczne rozwiązania w zakresie kompletnej produkcji pojazdów i usług inżynieryjnych, jak również pełnej architektury elektronicznej i elektrycznej oraz lekkich technologii.

- Z dumą opracowujemy następną generację zaawansowanej inteligentnej architektury EV wraz z BAIC" - powiedział Günther Apfalter, prezes Magna Europe & Magna Steyr. - To kolejny duży krok naprzód dla Magna w zakresie elektryfikacji pojazdów na chińskim rynku.