Reklama
Reklama
Reklama
Produkcja nowej generacji Vivaro w Luton od 2019 r. PDF Drukuj Email
Źródło: PSA, Opel   
09/04/2018 14:30
opel logo_2017Jako lider europejskiego rynku lekkich pojazdów użytkowych Groupe PSA zamierza wzmocnić swój udział w tym segmencie w Europie oraz przyspieszyć rozwój w innych regionach.

Zwiększenie mocy produkcyjnych w segmencie kompaktowych vanów pozwoli, dodatkowo do fabryki w Hordain we Francji, już od 2019 r. zaopatrywać klientów Grupy w produkty z zakładów w Luton.

W 2017 r. Groupe PSA odnotowała rekordową sprzedaż lekkich pojazdów użytkowych w liczbie 476 500 sztuk, co stanowiło wzrost o 15% w stosunku do 2016 r. Jeżeli dodać do tego wywodzące się z nich wersje osobowe (np. Peugeot Traveller i Citroën SpaceTourer), Grupa sprzedała w 2017 r. 658 000 pojazdów.

Inwestycje w Luton są realizowane zgodnie z planem poprawy wydajności wynegocjowanym między związkiem zawodowym Unite a zakładami w Luton w Wielkiej Brytanii, które cieszą się uznaniem ze względu na know‑how w zakresie produkcji lekkich pojazdów użytkowych oraz elastyczność tamtejszej lakierni. Dzięki tej inicjatywie, w ramach konwergencji z technologią stosowaną przez Groupe PSA, do połowy 2019 r. w zakładach ulokowana zostanie produkcja lekkich pojazdów użytkowych opartych na platformie EMP2.

Pracom nad planem poprawy wydajności sprzyjały zarówno odpowiedzialny dialog ze związkiem Unite, gwarantujący elastyczność produkcji, jak i szczególnie istotne w obliczu niepewności związanej z Brexitem wsparcie ze strony rządu Wielkiej Brytanii oraz Rady Miasta Luton.

Inwestycje w zakłady przyczynią się do optymalizacji procesów produkcyjnych pozwalających zagwarantować najwyższe standardy wykonywanych prac, a tym samym spełnienie oczekiwań naszych wymagających klientów. W 2017 r. zakłady wyprodukowały 60 000 egzemplarzy modelu Vivaro dla marek Opel i Vauxhall. Celem inwestycji jest zwiększenie mocy produkcyjnych do 100 000 pojazdów rocznie, w oparciu o platformę EMP2 Groupe PSA.

„Wydajność jest warunkiem koniecznym zrównoważonego rozwoju, dlatego chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie oraz podkreślić otwartość w sposobie myślenia naszych partnerów związkowych, a także brytyjskiego rządu. Jest to ważny kamień milowy w budowie przyszłości zakładów w Luton oraz główny czynnik umożliwiający realizowanie naszych ambicji na rynku pojazdów użytkowych, gwarantujący najlepszą ofertę w tym segmencie” — powiedział Carlos Tavares, prezes zarządu Groupe PSA.

„To wspaniała wiadomość dla Luton oraz oczywisty dowód na to, że nasz plan PACE! jest realizowany we wszystkich krajach w Europie. Jest to również jasny dowód uznania dla kwalifikacji załogi, która kwestię zadowolenia klientów traktuje priorytetowo. Powtórzę to, co często podkreślamy: nasza przyszłość leży w naszych rękach i musimy uwolnić pełny potencjał naszych pracowników” — powiedział Michael Lohscheller, dyrektor generalny firmy Opel.