Reklama
Reklama
Reklama
Rosyjska fabryka Hyundaia zwiększyła produkcję o 10 proc. PDF Drukuj Email
Źródło: hyundai.ru, AutomotiveSuppliers.pl   
09/04/2018 12:19
W pierwszym kwartale 2018 roku w zakładzie Hyundai Motor Manufacturing Rus powstało 59 600 samochodów, czyli o ponad 10 proc. więcej niż przed rokiem.

Firma pracuję w systemie trzyzmianowym przez pięć dni w tygodniu, wykorzystuje dostępne moce produkcyjne, ale w 2018 roku planuje je zwiększyć i wyprodukować 235 tys. pojazdów.
82018-4-4 News_37image
Samochody produkowane przez Hyundai Motor Manufacturing Rus należą do pięciu najczęściej sprzedawanych na rosyjskim rynku samochodowym. Wraz z rozpoczęciem sprzedaży pod koniec 2016 roku kompaktowy crossover Hyundai Creta, produkowany w fabryce, niemal natychmiast zdobył pozycję lidera w swoim segmencie i jego sprzedaż gwałtownie rośnie. Według badań «Wartość rezydualna - 2018" «AUTOSTAT» agencji analitycznej, Hyundai Solaris stał się liderem w ochronie wartości rezydualnej samochodu w segmencie B Standard Klasa C ze wskaźnikiem 89,91%, potwierdzając poziom bezpieczeństwa i wysoką jakość produkowanych modeli.

Rynek rosyjski jest priorytetem dla zakładu, niemniej jednak w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2018 r. fabryka Hyundai Motor Manufacturing Rus wyeksportowała 2400 pojazdów na: Białoruś, Kazachstan i Ukrainę.

Na dzień dzisiejszy inwestycje w rosyjską fabrykę Hyundai Motor Company wyniosły ponad 1 miliard dolarów. Przez 7,5 roku fabryka wyprodukowała ponad 1,5 miliona samochodów. Firma nie zamierza na tym poprzestać. Obecnie trwają rozmowy z rządem Federacji Rosyjskiej i władzami Petersburga w sprawie budowy nowej fabryki silników.