Reklama
Reklama
Reklama
Grupa PSA tworzy jednostkę biznesową dla pojazdów elektrycznych PDF Drukuj Email
Źródło: PSA   
06/04/2018 14:30
psa groupe logoUtworzenie jednostki biznesowej dla pojazdów o niskiej emisji jest pierwszym krokiem w kierunku realizacji celu PSA, jakim jest opracowanie do 2025 roku oferty elektrycznej obejmującej cały asortyment Grupy. Jej wdrożenie rozpocznie się w 2019 r.

Aby sprostać wyzwaniom związanym z transformacją energetyczną i zbudować wydajną i spójną ofertę rozwiązań z zakresu mobilności elektrycznej, Grupa PSA utworzyła z dniem 1. kwietnia br. Dział biznesowy poświęcony pojazdom elektrycznym.

Nowy Dział będzie miał zasięg globalny i wykorzysta wszystkie czynniki niezbędne do dostarczenia modeli spełniających oczekiwania klientów, zgodnie z najwyższymi standardami usług. Dział będzie odpowiedzialny za definiowanie i wdrażanie strategii Grupy dotyczącej pojazdów elektrycznych oraz wdrażanie powiązanych produktów i usług.

Grupa PSA ma na celu zaoferowanie zróżnicowanego doświadczenia klienta, które tworzy wartość i wspiera więzi z Grupą, jej pięcioma markami samochodowymi, Peugeot, Citroën, DS i Opel / Vauxhall oraz marką mobilną Free2move.

Za kierowanie Działem będzie odpowiedzialny Alexandre Guignard został mianowany Starszym wiceprezesem BU. Odpowiadać będzie za opłacalny rozwój tych operacji, we wszystkich regionach, których dotyczy, i poprowadzi inicjatywy, które pomogą zrealizować cele Grupy dotyczące CO2, zgodnie z rokiem 2020 i kolejnymi europejskimi normami dotyczącymi emisji CO2.

Linda Jackson - dyrektor generalna firmy Citroën powiedziała, że: "Transformacja energetyczna jest szansą, którą nasza firma opanowała uruchamiając bezprecedensową ofensywę technologiczną możliwą dzięki naszym platformom multiwęglowym. Wyzwaniem dla tej jednostki biznesowej, która będzie czerpać korzyści z wieloletniego doświadczenia w Grupie, będzie dostarczenie najlepszych pojazdów w najlepszym momencie, aby zadowolić naszych klientów, a tym samym zapewnić najlepsze ekonomiczne warunki do uruchomienia elektrycznych pojazdów Grupy PSA w sklepach."