Reklama
Reklama
Hengst buduje pod Rawiczem kolejny zakład w Polsce PDF Drukuj Email
Źródło: UM Rawicz, AutomotiveSuppliers.pl   
05/03/2018 10:20
sseSpółka Hengst Filter Polska za kwotę 3 mln zł zakupiła 8 hektarów w podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Jak informuje Grzegorz Kubik burmistrz Rawicza, budowa nowego zakładu zlokalizowanego w podrawickich Kątach ma rozpocząć się w trzecim kwartale tego roku. Według planów spółki produkcja powinna ruszyć w 2019 roku.

W Kątach powstanie fabryka filtrów samochodowych, w której pracę znajdzie 100 osób. Docelowo zatrudnienie może wzrosnąć do 300 pracowników.
grupowe
To kolejna w ostatnim czasie inwestycja niemieckiej firmy w Polsce. Od maja 2017 r. w Gogolinie w gliwickiej podstrefie Katowickiej SSE budowany jest zakład Hengst Filtration Poland Sp. z o.o. Dzięki inwestycji 15,5 mln euro powstaje fabryka, w której zatrudnienie w pierwszym etapie znajdzie co najmniej 130 osób. Hengst prowadzi działalność produkcyjną w Polsce od ponad dwóch lat. Od 2015 roku w Gostyniu wytwarzane są wkładki filtrowe dla przemysłu motoryzacyjnego. W Gogolinie produkowane mają być moduły do zarządzania płynami. Natomiast Hengst Filter Polska będzie produkował filtry do samochodów.

Firma Hengst istnieje od 1958 r. Powstała w miejscowości Münster w Nadrenii - Północnej Westfalii (Niemcy). Założył ją Walter Hengst. Koncern zajmuje się produkcją elementów do zarządzania płynami, układów wentylacji skrzyni korbowej i systemów filtracji do filtracji oleju, paliwa, powietrza i powietrza w kabinie. Ma oddziały w 15 lokalizacjach na całym świecie: w Niemczech, Brazylii, Chinach, Danii, Indiach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Singapurze, USA i Polsce. Przedsiębiorstwo sukcesywnie się rozwija. Obecnie zatrudnia 3 tys. pracowników na całym świecie.