Reklama
Reklama
Reklama
AC S.A. z propozycją dywidendy za 2017 rok PDF Drukuj Email
Źródło: AutomotiveSuppliers.pl   
12/02/2018 15:56
ac logo 12 lutego br. Zarząd AC SA., biorąc pod uwagę planowane na 2018 r. rozwojowe projekty inwestycyjne mające na celu długofalowy wzrost wartościsSpółki oraz bieżące potrzeby kapitałowe, postanowił zarekomendować Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy AC S.A. przeznaczenie części zysku netto za 2017 rok na wypłatę dywidendy w wysokości 2,50 zł na jedną akcję, a pozostałą część zysku na kapitał zapasowy.

Rekomendacja Zarządu spółki zostanie zaopiniowana przez Radę Nadzorczą spółki. Ostateczną decyzję w przedmiocie podziału zysku netto spółki za 2017 rok podejmie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy AC S.A.

AC S.A. jest wiodącym w Polsce i liczącym się na świecie producentem samochodowych systemów LPG/CNG marki STAG. Na polskim rynku motoryzacyjnym AC S.A. działa od ponad 27 lat, zatrudnia ponad 500 osób i obecnie jest największą firmą w segmencie instalacji gazowych w kraju. AC S.A. oferuje ponad 200 produktów do autogazu, spośród których wiodącą rolę odgrywają sterowniki do instalacji LPG/CNG.