Reklama
Reklama
Reklama
Chemetall® nową, globalną marką BASF w zakresie innowacyjnych rozwiązań obróbki powierzchniowej PDF Drukuj Email
Źródło: Centrum Prasowe PAP   
10/01/2018 17:04
basf logo blue newNiedawno minął rok odkąd oddział powłok w koncernie BASF dokonał nabycia spółki Chemetall, wiodącego dostawcy rozwiązań obróbki powierzchniowej.

Znana w branży z wysokiej jakości produktów i rozwiązań firma Chemetall będzie funkcjonować jako jedna z marek działu obróbki powierzchniowej w oddziale powłok koncernu BASF. W trakcie świątecznych spotkań w siedzibie firmy we Frankfurcie w Niemczech i w zakładach koncernu na całym świecie oficjalnie zaprezentowano nowy wizerunek marki Chemetall. „Jeden plus jeden to więcej niż dwa! Nowy wizerunek marki odzwierciedla olbrzymie doświadczenie BASF w zakresie chemii i powłok oraz wiodące na rynku doświadczenie w obróbce powierzchniowej firmy Chemetall. Razem obie działalności zapewnią klientom niedoścignione rozwiązania” - skomentował Martin Jung, starszy wiceprezes do spraw obróbki powierzchniowej w dziale powłok koncernu BASF.

Koncern BASF od dawna cieszy się uznaniem jako globalny lider innowacji. Firma Chemetall ma za sobą wiele lat sukcesów w zapewnianiu klientom wysoko wydajnych produktów i indywidualnych rozwiązań. Połączenie doświadczenia i umiejętności w zakresie innowacji tych dwóch liderów rynkowych przyczyni się do przyspieszenia innowacji i poskutkuje jeszcze większymi sukcesami wśród klientów.

„Marka Chemetall zdobyła uznanie za przywództwo technologiczne. Bardzo szczycimy się naszym podejściem skupiającym się zawsze na kliencie tak na skalę lokalną, jak i międzynarodową. Przynależność do oddziału powłok w koncernie BASF jest źródłem szans na zwiększenie korzyści dla klientów poprzez połączenie naszego doświadczenia i nastawienia na ciągłe innowacje. W przyszłości będziemy szerzyć dostęp naszych klientów do najlepszych w klasie rozwiązań technologicznych, systemów i rozwiązań w całym łańcuchu wartości. Naszym celem zawsze będzie zwiększanie wydajności i wartości dla naszych klientów” - skomentowała Julia Murray z działu globalnej komunikacji marketingowej w zakresie obróbki powierzchniowej.

Pod marką Chemetall koncern BASF opracowuje i produkuje dopasowywalne rozwiązania technologiczne i systemy na potrzeby obróbki powierzchniowej. Produkty chronią metale przed korozją, ułatwiają formowanie i obróbkę, umożliwiają optymalne przygotowanie części do malowania i zapewniają odpowiednią przyczepność powłok. Produkty te wykorzystywane są w wielu branżach i na rynkach końcowych, w tym w motoryzacji, lotnictwie, wykańczania aluminium i formowania metalu.

O oddziale powłok koncernu BASF

Oddział powłok koncernu BASF postrzegany jest na świecie jako lider w opracowywaniu, produkcji i marketingu innowacyjnych i zrównoważonych powłok OEM w motoryzacji i lakiernictwie renowacyjnym oraz farb ozdobnych. Tworzymy rozwiązania o zaawansowanej wydajności, a także przodujemy pod względem wydajności, projektowania i nowych zastosowań w celu sprostania zapotrzebowaniu partnerów z całego świata. Koncern BASF udostępnia umiejętności, wiedzę i zasoby interdyscyplinarnych, globalnych zespołów. Dzięki temu klienci korzystają z sieci zakładów opartej na współpracy w miastach w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Azji-Pacyfiku. W 2016 roku oddział powłok zanotował sprzedaż na poziomie 3,2 miliarda euro na całym świecie.

W 2016 r. koncern BASF dokonał nabycia firmy Chemetall, która jest wiodącym, międzynarodowym dostawcą rozwiązań obróbki powierzchniowej podłóż z metalu, plastiku i szkła na potrzeby szeregu branż i rynków końcowych. Poprzez poszerzenie portfela koncern BASF stał się jeszcze bardziej kompleksowym dostawcą rozwiązań powłok.