Reklama
Reklama
Reklama
CADM z nowym 5-letnim kontraktem na prace badawczo-rozwojowe PDF Drukuj Email
Źródło: AutomotiveSuppliers.pl, CADM Automotive   
04/01/2018 15:21
sse4 stycznia 2018 r., z mocą obowiązującą od 1 stycznia., spółka zależna Groclin S.A. tj. CADM Automotive Sp. z o.o. zawarła ze spółką Varroc Lighting Systems Sp. z o.o. umowę współpracy.

Przewiduje ona:
  • powołanie centrum projektowego Varroc i jego lokalizację w Krakowie
  • świadczenie przez CADM na rzecz Varroc usług projektowych w segmencie systemów oświetlenia zewnętrznego w branży motoryzacyjnej.
Varroc Lighting Systems Sp. z o.o. jest częścią Varroc GROUP, globalnego dostawcy komponentów samochodowych, dostarczającego niestandardowe rozwiązania projektowe oraz oferującego innowacyjny rozwój produktów dla zewnętrznych systemów oświetlenia pojazdów.

Umowa współpracy została zawarta na okres 5 lat. Wartość świadczeń CADM na rzecz Varroc, możliwych do zrealizowania na podstawie zawartej umowy, szacowana jest na poziomie 15 mln euro.
- Umowa z Varroc to jeden z etapów rozwoju CADM-u. Kontrakt ten obejmuje szeroki zakres prac badawczo-rozwojowych z uwzględnieniem zagadnień optyki i elektroniki dla zespołu inżynierów w Krakowie - mówi prezes CADM Automotive Michał Laska - Ruszamy z nowymi projektami. W myśl naszej wizji „sky is the limit” wierząc iż dalszą konsekwentną pracą dążymy po numer jeden w branży w Polsce.
cadm automotive varrocs- Pracujemy nad kolejnymi kontraktami. Rok 2017 r. zakończył się znacznie lepiej niż zakładaliśmy na początku. Ten jak widać zapowiada się równie ciekawie. Chciałbym, aby w ramach nowej strategii rozwoju grupy Groclin, CADM Automotive stał się jej trzonem. Jesteśmy rentowni, działamy na perspektywicznym rynku. Przyszłość to inżyniering. Przyszłość to CADM - mówi prezes CADM Automotive Michał Laska - Ruszamy z nowymi projektami. W myśl naszej wizji „sky is the limit” dalszą konsekwentną pracą dążymy po numer jeden w branży w Polsce.
Przypomnijmy, że 21 listopada br. w Krakowie Varroc Lighting Systems podpisał memorandum dotyczące współpracy z CADM Automotive, Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Politechniką Krakowską, w ramach którego zostanie utworzone w centrum inżynieryjne w Krakowie, które w I etapie zatrudni około 60 specjalistów
CADM Automotive to krakowskie inżynierskie biuro projektowe, specjalizujące się w wykonywaniu profesjonalnych usług projektowych dla producentów oryginalnego wyposażenia z branży motoryzacyjnej i kolejowej. Wśród jej klientów znajdują się giganci rynku samochodowego, m.in. Tesla Motors, Volkswagen, ITW, Valeo, Bentley Motors Limited, Magna International czy właśnie Varroc. Od maja 2016 r. CADM Automotive wchodzi w skład Grupy Groclin.