Reklama
Reklama
Reklama
Afera spalinowa w Niemczech. BMW odpiera zarzuty PDF Drukuj Email
Źródło: Deutsche Welle   
07/12/2017 10:48
germany_flagAfera spalinowa zatacza coraz szersze kręgi. Kierownictwo BMW odpiera stanowczo zarzuty, że ma z nią coś wspólnego.

Jedną z głównych ról w nagłośnieniu afery spalinowej odgrywa niemiecka organizacja Deutsche Umwethilfe (DUH), zajmująca się ochroną klimatu i prawami konsumentów. Nie tylko prowadzi dociekliwie dochodzenie w sprawie afery, ale też np. wywalczyła ostatnio przed sądem administracyjnym w Stuttgarcie zakaz ruchu w  mieście dla samochodów z silnikami Diesla. Będzie on obwiązywać od stycznia 2018.

BMW nie przeszło testu DUH-a

DUH przeprowadziła dla stacji ZDF test w ruchu drogowym samochodu BMW 320d z silnikiem Diesla wyprodukowanego w 2016 roku. Silnik, który odpowiada ustalonym przez PE normom emisji spalin Euro6 miał wydzielać ich w ruchu drogowym więcej niż podczas testów laboratoryjnych. Zachodzi podejrzenie, BMW podobnie jak koncern VW używa w przypadku aut z silnikiem Diesla oprogramowania do kontroli emisji spalin  - twierdzi ekspert DUH Axel Friedrich.  To on ostrzegał przed aferą spalinową jeszcze jako kierownik wydziału w federalnym urzędzie ds. środowiska (Umweltbundesamt).
Więcej na stronie "Deutsche Welle".