Reklama
Reklama
Reklama
Grupa PSA i Nidec tworzą wiodące jv w zakresie elektrycznych silników trakcyjnych PDF Drukuj Email
Źródło: PSA, AutomotiveSuppliers.pl   
05/12/2017 11:32
psa groupe logoGrupa PSA i Nidec Corporation poprzez Nidec Leroy-Somer Holding zamierzają współpracować w dziedzinie elektrycznych silników trakcyjnych.

W tym celu 4 grudnia 2017 r. Nidec Leroy-Somer i Grupa PSA utworzyły spółkę joint venture. Zamknięcie takiej transakcji zależnione jest od zgody urzędów antymonopolowych i konsultacji przedstawicieli strony pracowniczej. Grupa PSA dokonuje strategicznego wyboru, aby ulokalizować we Francji projektowanie i produkcję głównych komponentów elektrycznych napędów trakcyjnych.

Nidec Leroy-Somer i Grupa PSA potwierdzili strategiczne znaczenie silników trakcyjnych w nadchodzącym wieku elektryfikacji i uzgodnili współpracę na rzecz rozwoju najnowocześniejszych, wysokowydajnych i konkurencyjnych elektrycznych silników trakcyjnych do pojazdów zelektryfikowanych - Mild-Hybrid (MHEV), Electric Vehicles (EV) i hybryd typu plug-in (PHEV) w celu zaspokojenia potrzeb Grupy PSA i innych producentów.

Celem partnerstwa jest projektowanie, rozwijanie, produkcja i sprzedaż szeregu wydajnych elektrycznych silników trakcyjnych. Joint venture zaangażuje się w badania i rozwój, produkcję i sprzedaż wysokowydajnego silników elektrycznych głównie do Grupy PSA, ale też dla innych producentów, łącząc moce fabryk PSA z wiodącą specjalistyczną wiedzą Nidec Leroy-Somer na w zakresie silników i pokrewnych urządzeń elektrycznych.

Więcej w serwisie Grupy PSA.