Reklama
Reklama
Reklama
Perła Polskiej Gospodarki i Eksporter Roku - firma z Podlasia bezkonkurencyjna PDF Drukuj Email
Źródło: AC S.A.   
29/11/2017 10:16
ac logoAC S.A. z Białegostoku została nagrodzona w najważniejszych kryteriach działalności: za rozwój na rynku krajowym oraz za ekspansję na rynki zagraniczne.

Wyróżnienia z ramienia dwóch różnych kapituł potwierdzają jedną, najwyższą jakość oferty i stały progres przedsiębiorstwa.

Spółka AC została wyróżniona tytułem „Perły Polskiej Gospodarki” przyznawanym najlepszym podmiotom gospodarczym wyłonionym w rankingu magazynu ekonomicznego Polish Market. Znalazła się także na prestiżowej liście Złotej Setki Przedsiębiorstw „Kuriera Porannego” zajmując I miejsce w kategorii Eksporter Roku 2016.

Podstawowym warunkiem kwalifikacji do rankingu Pereł Polskiej Gospodarki przez ekspertów Szkoły Głównej Handlowej było osiągnięcie przez firmę min. 100 mln zł przychodu rocznie. Ocenie poddawane były kluczowe aspekty składające się na kondycję finansową przedsiębiorstwa, czyli rentowność, płynność finansowa oraz poziom zadłużenia. AC S.A., lider branży samochodowych instalacji gazowych, wyróżniona została tytułem Dużej Perły Polskiej Gospodarki - zdobywając 2. miejsce na tej liście.

Tytuł Eksportera Roku jest podsumowaniem wyników osiągniętych przez AC w 2016 roku. Wysokie kwoty przychodów uzyskanych z działalności eksportowej czy nakłady inwestycyjne w latach 2014-2016 to nie jedyne atuty, które miały wpływ na przyznane wyróżnienie. Organizatorzy konkursu wzięli też pod uwagę konsekwencje realizowanej polityki eksportowej, udział eksportu w całkowitej sprzedaży, dywersyfikację rynków eksportowych, dynamikę przychodów i zatrudnienia, ciągłość inwestycji przez rozbudowę lub modernizację fabryki, tworzenie centrów naukowo-badawczych.

- Nasze rozwiązania są nowatorskie, wyznaczają kierunek rozwoju branży zarówno w zakresie produktów jak i metod sprzedaży i marketingu. Staramy się sprostać szybkiemu postępowi technicznemu w automotive, dając gotową odpowiedź na wymagania różnych rynków zbytu o różnorodnych wymogach technicznych i środowiskowych. Napawa nas dumą, że zostaliśmy docenieni za jakość i podejmowane działania - mówi Katarzyna Rutkowska, Prezes Zarządu AC S.A.

AC S.A. jest wiodącym w Polsce i liczącym się na świecie producentem kompletnych systemów autogaz LPG i CNG marki STAG. Na rynku motoryzacyjnym funkcjonuje od 1986 roku, zatrudnia ponad 600 osób i obecnie jest największą firmą w segmencie instalacji gazowych w kraju (wg szacunków ponad 50 proc. udział w rynku polskim). Oferuje ponad 200 produktów do autogazu, spośród których wiodącą rolę odgrywają sterowniki do instalacji LPG i CNG. Oferta produktowa firmy, z której korzysta obecnie 5 mln kierowców, dociera do ponad 50 krajów na całym świecie.