Reklama
Reklama
Reklama
EFQM Global Excellence Award 2017 dla MANDO Corporation Poland PDF Drukuj Email
Źródło: MANDO, AutomotiveSuppliers.pl   
28/11/2017 10:48
mando logoMando Corporation Poland Sp. z o.o.  jako część Grupy Mando, światowego lidera komponentów związanych z bezpieczeństwem i wygodą w samochodach, wie, że w dzisiejszym, w jakże szybko zmieniającym się rynku motoryzacyjnym, spełnianie wymagań klienta i założonych wielkości produkcji nie są już wystarczające aby być postrzeganym jako wiodąca firma rynku branży motoryzacyjnej.

Z tego powodu spółka, już w dwa lata po rozpoczęciu działalności operacyjnej w Polsce, w ramach strategii ciągłego doskonalenia i promocji swoich produktów, wdrożyła w 2013 r. model doskonałości EFQM (Europejska Fundacja Zarządzania Jakością) mając na celu ciągły rozwój, wzrost zadowolenia obecnych oraz pozyskanie nowych europejskich jak i globalnych klientów, ale przede wszystkim zapewnienie sobie gwarancji zrównoważonego rozwoju z nastawieniem na trwałość  i zabezpieczenie  przyszłości Mando Corporation Poland.

Potwierdzeniem działania firmy zgodnie z Modelem Doskonałości EFQM jest zdobycie przez dostawcę z Wałbrzycha w 2015 r. Polskiej Nagrody Jakości,  w roku 2016 rozpoznanie spółki, przez Asesorów EFQM, „za doskonałą” i otrzymanie nagrody 5 gwiazdek EFQM (Recognized For Excellence 5 Stars Award). W tym roku Mando Corporation Poland Sp. z o.o.  zostało finalistą Europejskiej Nagrody Jakości. 26 października 2017 r.  podczas gali EFQM Global Excellence Award 2017 w Alcobendas (Hiszpania) spółka otrzymała wyróżnienie w kategorii Nagrody Wysoce Rekomendowane (Highly Commended). Nagrodę odebrał Pan Hee Man Shin, Prezes spółki.
EFQM nagrodaZdobycie tak prestiżowego wyróżnienia potwierdza, iż produkowane przez Mando komponenty motoryzacyjne są na najwyższym, światowym poziomie jakości, a zdobyte dotychczas doświadczenie i ciągłe doskonalenie stawia tego dostawcę na pozycji lidera produkcji zacisków hamulcowych.

Model doskonałości EFQM został stworzony 25 lat temu, a jego głównym założeniem było i jest zwiększenie konkurencyjności na rynku światowym. U podstaw modelu leży osiem podstawowych zasad, które definiują doskonałość i wyznaczają kierunek dla organizacji pragnących doskonalić się, a brzmią one następująco: tworzenie wartości dla Klienta, zapewnianie zrównoważonej przyszłości, rozwijanie zdolności organizacji, wykorzystanie kreatywności i innowacji, przywództwo oparte na wizji, inspiracji i uczciwości, elastyczne zarzadzanie, odnoszenie sukcesów dzięki talentom pracowników, utrzymanie doskonałych wyników.
20171026 233129 1Mando Corporation Poland Sp. z o.o. powstała jako pierwsza w Europie, spółka-córka koreańskiego koncernu Mando.  W Polsce spółka prowadzi działalność na terenie podstrefy Wałbrzyskiej SSE Invest-Park od listopada 2012 r. Wytwarza obecnie takie komponenty jak  amortyzatory, zaciski hamulcowe i przekładnie kierownicze.  Jej głównymi klientami są: Kia, Hyundai, VW i FCA. W firmie pracuje 540 osób, a docelowo zatrudnienie wzrośnie do 800 miejsc pracy.

Mando Corporation Poland posiada certyfikaty IATF 16949, ISO 14001, ISO 18001, ISO 27001. Dotychczas koreański koncern zainwestował w Polsce 111 mln euro.