Reklama
Reklama
Reklama
Hiszpański dostawca powiększa zakład w Kobierzycach PDF Drukuj Email
Źródło: AutomotiveSuppliers.pl, Industrias Alegre Poland   
10/10/2017 09:10
industrias alegre_logoIndustrias Alegre Poland jeszcze na dobre nie zdążyło w pełni uruchomić produkcji w zakładzie w podwrocławskich Kobierzycach  a już podjęło decyzję o jego rozbudowie.

Firma dzięki efektywnej współpracy z generalnym wykonawcą, kończy właśnie etap jej rozbudowy dotychczasowa hala o pow. 12 tys. m2 powiększy się o kolejne 6 tys. m2.

- Tempo pracy jest szybsze niż zaplanowaliśmy - mówi Krzysztof Jarzyna, Dyrektor Zakładu. - Wykonawca firma UniBlok najprawdopodobniej o prawie miesiąc wyprzedzi, już i tak bardzo napięty harmonogram.
Alegre wizFinalnie hala gotowa będzie z końcem grudnia tego, a okres jej budowy to raptem cztery i pół miesiąca.

Jak podkreśla Krzysztof Jarzyna, doskonała komunikacja, dobry wybór generalnego wykonawcy oraz olbrzymie zaangażowanie zespołu, dają zawsze wybitne efekty.

Industrias Alegre to hiszpańska firma rodzinna, globalny producent i dostawca części dla największych koncernów z przemysłu motoryzacyjnego, z ponad 50-letnim doświadczeniem,  funkcjonująca jako bezpośredni dostawca takich komponentów wnętrza samochodów jak Ford, General Motors, Grupa VW, Volvo Cars i inni.

W zeszłym roku firma zdecydowała o inwestycji w Polsce. W kwietnia 2016 r. zarząd Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. udzielił zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie podstrefie Wrocław-Kobierzyce  Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN nowopowołanej spółce Industrias Alegre Poland Sp. z o.o. Zgodnie z zezwoleniem firma zadeklarowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości ponad 80 mln zł i utworzenie  130 miejsc pracy.
alegre 1Spółka przejęła halę produkcyjną o powierzchni 12 tys. m2, w której wcześniej produkowano elementy z tworzyw sztucznych dla sektora AGD.  Zakład w Kobierzycach jest wysoce zautomatyzowany, posiada 44 wtryskarki (siła zwarcia od 160T do 1300T) marki Engel, spięte w centralny system podawania granulatu oraz zewnętrznymi silosami. Każda wtryskarka wyposażona jest w robota. Maszyny współpracują z centralnym systemem zarządzania procesem produkcyjnym (MES) oraz oprogramowaniem umożlwiającym ich zdalną kontrolę i weryfikację parametrów procesu (System Box Engel).

Spółka Industrias Alegre Poland jest dedykowana do produkcji tzw. interior hart trims (pokrywy drzwi bagażnika, słupki A/B/C, listwy nadprogowe, panele tylne) do modeli Ford Fiesta i Ford Focus, które wytwarzane są Kolonii i Saarlouis. Produkcję seryjną uruchomiono w maju tego roku.

Dostawca zakłada zatrudnienie ponad 300 osób do początku 2018  roku. Łączna wartość inwestycji wyniesie około 100 mln złotych. - Na początku przyszłego roku chcemy przejść certyfikację zgodną z standardem IATF 16949:2016 a także osiągnąć Ford Q1 Award - dodaje Krzysztof Jarzyna.