Reklama
Reklama
Reklama
Ostrów Wlkp.: Teamtechnik kupuje miejskie grunty PDF Drukuj Email
Źródło: UM Ostrów Wlkp.   
05/10/2017 16:48
sse4 października br. Ostrów Wielkopolski sprzedał tereny inwestycyjne o powierzchni 2,5 ha firmie Teamtechnik Production Technology.

Są to grunty przy ulicy Wrocławskiej, które miasto nabyło w drodze licytacji komorniczej. Główna siedziba Teamtechnik mieści się w niemieckim Freibergu. Przedstawiciele firmy oraz prezydent miasta podpisali akt notarialny potwierdzający nabycie działki. 

Teamtechnik to firma z kapitałem niemieckim. Jest ona międzynarodowym liderem na rynku innowacyjnych technologii produkcji i wysoce elastycznych systemów montażu i testowania. Polski oddział firmy powstał w 2005 roku w Skawinie koło Krakowa i specjalizuje się nie  tylko w rozwoju i produkcji rozwiązań automatyki, ale także w wykorzystaniu komputerowych symulacji procesów produkcyjnych w celu maksymalizacji możliwości optymalizacji. Od 2014 roku główna polska gałąź zajmuje powierzchnię ponad 3300 m², która w lipcu 2016 roku powiększyła się o dodatkową halę produkcyjną o całkowitej powierzchni 5300 m². Drugi oddział Teamtechnik znajduje się w Ostrowie Wielkopolskim i zajmuje powierzchnię wynajmowaną - ponad 900 m² .

- W związku z dynamicznym rozwojem i zakupem terenów inwestycyjnych w Ostrowie Wielkopolskim planowana jest  budowa nowej, większej i nowoczesnej siedziby firmy.  Aktualna kadra pracownicza składa się z 216 osób, z czego 72 osoby są zatrudnione w Ostrowie Wielkopolskim, dając zatrudnienie m.in. absolwentom Zespołu Szkół Technicznych - informują przedstawiciele firmy.

Więcej w serwisie UM Ostrów Wielkopolski.