Reklama
Reklama
Reklama
Siódmy zakład Hutchinson w Polsce wkrótce uruchomi produkcję PDF Drukuj Email
Źródło: AutomotiveSuppliers.pl, Hutchinson Poland   
19/07/2017 10:21
hutchinson zawada19 lipca 2017 roku w Zawadzie pod Dębicą został oficjalnie otwarty zakład należący do spółki Hutchinson Poland.

W wydarzeniu wzięli udział, m.in. Jacques Maigné, CEO Hutchinson, William Cazzoli, Senior VP i Piotr Gąska, VP Dywizji Europejskiej Body Sealing System, przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, lokalnych władz samorządowych i pracownicy zakładu.
hutchinson zawada
Piotr Gąska zaznaczył, że otwarcie zakładu miało wymiar symboliczny gdyż sam obiekt zostanie oddany do użytku w ciągu najbliższych dni.  Cała hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni 21 tys. m2 będzie dostępna do końca tego roku. - Zakład powstał w ekspresowym tempie 6 miesięcy - powiedział  Piotr Gąska. Zaznaczył, że nowy zakład pozwoli wspomóc i odciążyć fabrykę w Łodzi. -  Zamykamy pewien etap, ale najważniejsze zaczyna się jutro - dodał. Wkrótce w zakładzie zostanie uruchomiona produkcja systemów uszczelnień karoserii samochodowych dla takich klientów jak Grupa PSA oraz Volvo Cars.  W ciągu najbliższych dni rozpocznie się montaż linii produkcyjnych - do końca roku zakład o powierzchni 21 tys. m2 będzie wyposażony w trzy linie ekstruzyjne. Łączna wartość poniesionych w Zawadzie inwestycji to 160 mln złotych- Polska to obecnie „Number  1” w grupie Hutchinson pod względem zatrudnienia jak i produkcji - powiedział Jacques Maigné. - W 2018 roku planujemy przekroczyć w Polsce poziom ponad 10 tys. pracowników. Szef europejskiej dywizji Body Sealing System powiedział również, że rozważane jest uruchomienie w naszym kraju funkcji centralnych tej francuskiej grupy.

Na ceremonii otwarcia Zarząd Hutchinson uhonorował pierwszych 23 pracowników, którzy zostali zatrudnieni już listopadzie oraz grudniu zeszłego roku i przeszli szkolenie w fabryce w Łodzi. Do końca 2017 roku zatrudnienie w zakładzie w Zawadzie wynosić będzie około 240 osób, a docelowo może osiągnąć poziom 700 osób.
hutchinson zawada
Pierwszy zakład produkcyjny Hutchinson w Polsce powstał w 1997 roku w Żywcu, fabryka o powierzchni ponad 14  tys. m2 produkuje przewody paliwowe dla transmisji płynów. Kolejny zakład w Żywcu został otwarty już 3 lata później, w roku 2000, zajmuje się produkcją gumowych przewodów wodnych przesyłania cieczy chłodzących oraz systemów wentylacyjnych i nagrzewania. Trzecią fabryką produkcyjną Hutchinson w Polsce jest fabryka w Łodzi produkująca uszczelnienia karoseryjne i paski transmisyjne. Zakład powstał w 2003 roku, a jego powierzchnia wynosi prawie 18 tys. m2. W ciągu kolejnych dwóch lat Hutchinson rozszerzył swą obecność na południu Polski o zakład w Bielsko-Białej. Otwarta w 2005 roku fabryka na powierzchni 18,5 tys. m2 zajmuje się produkcją przewodów wysokociśnieniowych systemu klimatyzacji i wspomagania kierownicy. Rok 2007 to data powstania kolejnej fabryki Hutchinson w centrum Polski. Zarząd firmy ponownie postawił na Łódź i w zakładzie o powierzchni około 20 tys. m2 produkuje uszczelnienia precyzyjne, lotnicze i przemysłowe oraz systemy antywibracyjne. Szósty zakład firmy Hutchinson został zbudowany w zeszłym roku w Żywcu, a jego profilem jest produkcja mieszanki gumowej, z której korzystają zakłady siostry.

W 2016 r. Hutchinson,  należących do Grupy Total, osiągnął sprzedaż w wysokości ponad 4 miliardów euro. Dostawca zatrudnia ponad 45 tys. pracowników w 25 krajach na świecie.