Reklama
Reklama
Reklama
Nowa Kia Stonic: zadziwiający i pewny swego kompaktowy crossover PDF Drukuj Email
Źródło: Kia Motors   
14/06/2017 10:19
kia logoNajnowszy crossover segmentu B od Kia Motors nazywa się ‘Stonic’. Jest zadziwiający i pewny swego w prawdziwie europejskiej stylizacji, a jego inspiracją była forma i funkcjonalność większych pojazdów typu SUV marki Kia.

Nazwa ‘Stonic’ to kombinacja słów ‘Speedy’ i ‘Tonic’ (przyspieszony i toniczny) nawiązująca do pierwszej i ostatniej nuty na skali muzycznej. Tak więc ‘Stonic’ sugeruje, że kryjący się pod tym kryptonimem pojazd jest naturalnie zwinny i wnosi powiew nowości w segmencie ‘compact SUV’.

Zdecydowana linia dachu i unikalny design relingów dachowych dodaje mu żywo sportowego charakteru. Niezwykły kształt i układ  tylnych lamp z kolei - podkreśla młodzieńczy i futurystyczny wygląd pojazdu.
kia stonic
Design nowego crossovera łączy w sobie ostrość krawędzi poziomych z miękko rzeźbionymi panelami nadwozia - aby pokazać, iż kompaktowe wymiary i optycznie niski środek ciężkości to trafione rozwiązania w tej klasie pojazdów.
kia stonic
‘Europejska’ kabina pasażerska - pod względem prostych linii, gładkich powierzchni i geometrii wystroju - podąża wzorem stylistyki nadwozia. Wnętrze Kia Stonic stanowi wyraz współczesnej  technologii i ergonomii w najlepszym wydaniu, m.in. dzięki mądrej maksymalizacji przestrzeni dla wszystkich pasażerów oraz elastycznemu interfejsowi HMI (human-machine interface), który bezbłędnie spina smartfon z innymi elementami funkcjonalnymi samochodu.
kia stonic
Kia Stonic trafi do sprzedaży w Polsce i na całym świecie w drugiej połowie bieżącego roku oferując najszerszy jak dotąd potencjał wewnętrznej i zewnętrznej indywidualizacji wśród pojazdów marki Kia.