Reklama
Reklama
Reklama
Michael Lohscheller nowym dyrektorem generalnym firmy Opel PDF Drukuj Email
Źródło: Opel   
14/06/2017 10:01
opel logo 2010 Z dniem 12 czerwca br. dr Karl-Thomas Neumann ustąpił ze stanowiska prezesa zarządu i dyrektora generalnego Adam Opel GmbH. Pozostanie on członkiem zarządu aż do zakończenia transakcji sprzedaży firmy Opel/Vauxhall Grupie PSA.

Na jego następcę rada nadzorcza, jednomyślnie i ze skutkiem natychmiastowym, powołała Michaela Lohschellera, który od września 2012 roku zajmował stanowisko dyrektora finansowego w firmie Opel. Będzie to gwarancją ciągłości dla firmy i jej udziałowców, a także pozwoli na płynne przekazanie sterów przedsiębiorstwa w sytuacji, w której priorytetowym zadaniem jest budowanie nowego planu strategicznego dla firmy Opel.
opel
Ustępujący ze stanowiska dr Neumann powiedział: „Pożegnanie z zespołem firmy Opel z chwilą jej dołączenia do Grupy PSA było trudną, osobistą decyzją. Jestem dumny z zespołu oraz z tego, co udało nam się dotychczas osiągnąć. Nie mam też wątpliwości, że przejście do Grupy PSA jeszcze bardziej wzmocni firmę Opel i pomoże jej odnosić jeszcze większe sukcesy. Deklaruję, że doprowadzę tę transakcję do końca, a następnie dam sobie czas na zastanowienie się nad swoją przyszłością zawodową”.

„Pod kierunkiem Karl-Thomasa Neumanna dokonaliśmy ogromnego postępu, realizując pomyślny zwrot w funkcjonowaniu firmy Opel” — powiedział Dan Ammann, przewodniczący rady nadzorczej firmy Opel i prezes General Motors. „Dziękujemy Mu za znaczący wkład w rozwój Opla i GM w ciągu ostatnich czterech lat”.

Dr Wolfgang Schäfer-Klug, wiceprezes rady nadzorczej Adam Opel GmbH i szef Głównej Rady Pracowniczej, powiedział: „Przedstawiciele załogi w radzie nadzorczej szanują decyzję dr. Neumanna. Udało Mu się odzyskać uznanie dla Opla, poprawić wizerunek marki oraz wzmocnić samoświadomość firmy, wprowadzając w tym czasie kilka konkurencyjnych i znakomitych modeli. Jednoznacznie popieramy także powołanie dotychczasowego dyrektora finansowego i członka zarządu Michaela Lohschellera na stanowisko nowego dyrektora generalnego”.

Michael Lohscheller powiedział: „Pragnę podziękować radzie nadzorczej za zaufanie. Utrzymamy dotychczasowy kurs i będziemy nabierać sił już w ramach Grupy PSA. Po sfinalizowaniu transakcji powstanie nowy europejski champion na rynku. Liczę na możliwość realizacji nowych zadań oraz współpracę z zarządem przy wdrażaniu skutecznych planów na przyszłość z korzyścią dla wszystkich 38 000 pracowników firmy Opel oraz jej udziałowców”.